členů 150 / zájemců 284

Aktuality

Připojení naší sítě k internetu je realizováno linkou 3072 kbps. Toto připojení se bude postupně zrychlovat, podle potřeb a nárůstu členú sítě ULFree.net. V tuto chvíli se toto připojení dělí mezi uživatele rovným dílem, stejně tak, jako jsou rovným dílem placeny poplatky za připojení. Každý náš člen má tedy k dispozici sdílenou linku 3 MBps. Jaký "kus" z ní dostane je otázka okamžité zátěže linky (cca 256k-3M).

Protože se naše linka dělí tímto způsobem, je třeba od vás, uživatelů očekávat jisté ohleduplné chování v tom, že nebudete používat PtP sítě typu Kazza, eDonkey, DC++ apod. Tyto programy totiž vytvářejí stálý datový tok, který zatěžuje linku a doslova sežere prostor ostatním uživatelům. Proto jsou tyto sítě povoleny pouze v době od 00:00 do 7:00 ráno, tj. "mimo špičku", jak by řekl jistý nejmenovaný telekomunikační operátor ;-) a navíc jen rychlostí max 256 kbps. Pokud tedy tyto sítě využíváte, nastavte si příslušný program na správnou rychlost.

Sankce za první porušení tohoto pravidla je, že dotyčný "hříšník" dostane na týden rychlost max 256kbps. Za další porušení dostává tuto rychlost natrvalo, protože nemáme jistotu, že to neudělá znovu a poslouchat rozhořčené telefonáty, že to zase jede pomalu, nás rozhodně nebaví, když je problém jenom v tomhle.